Ajankohtaista

 Jämsänkosken urheilukalastajat ry ilmoittaa tällä sivulla ajankohtaisia asioita seuran toiminnasta.
 
Katso myös kalenteri !

Iltacup 2 Tulokset

lähettänyt Ville Virtanen 18.6.2019 klo 14.41   [ 18.6.2019 klo 14.43 päivitetty ]

Venootit vesillä

lähettänyt Ville Virtanen 11.6.2019 klo 22.10

Seuran venootit ovat käyttövalmiina Saarijärvellä ja Koski-keskisellä. Kalalle siis!


Iltacup käyntiin Eväjärveltä

lähettänyt Ville Virtanen 5.6.2019 klo 12.48   [ 7.6.2019 klo 4.57 päivitetty ]

Jo viime vuonna saatiin ensimmäinen kuhahavainto ja tänä vuonna nähtiin kaksi kuhaa puntarilla. Virtaset Ville ja Akseli saivat 2585g ja Visa Ketonen 2355g kuhan. Hauki söi myös, mutta ei kovin rajusti. Veneitä  oli 12.


Kolmen kärki:
Virtanen Ville ja Akseli 21325p
Ketonen Visa 20305p
Nivala Mikko 9560p





Tulevat tapahtumat

lähettänyt Ville Virtanen 1.4.2019 klo 22.41   [ 2.6.2019 klo 23.59 päivitetty ]

Pässinnivan seuraviikko 7-14.7. 30€/hlö. Ilmoittautumiset Markku Lehtonen markku.lehtonen@juk.fi 0400 343 848

Jämsänjoki onkicup alkaa 5.6
 -Kisapäivät 5.6, 3.7 ja 10.7

Iltacup 2019
- Eväjärvi 4.6
- Hulkkio 18.6
- Kuorevesi 2.7
- Hulkkio 16.7
- Hulkkio 23.7

Kisatuloksia

lähettänyt Ville Virtanen 1.2.2019 klo 5.02   [ 14.4.2019 klo 22.52 päivitetty ]

Avoin iltapilkki su 14.4 Tulokset

Seuraottelu LeKa - JUK, Hulkkio  la 23.2 - Tulokset

Piirinmestaruuspilkki, Hulkkio su 24.3 Tulokset

Seuran mestaruuspilkki, Saarijärvi la 30.3 Tulokset

Syyskokous 20.11. klo 18, Kukkavalo, Jämsänkoski

lähettänyt Ville Virtanen 14.11.2018 klo 5.40

Jämsänkosken urheilukalastajat ry. syyskokous

Aika: tiistaina 20.11.2018 klo 18
Paikka: Kukkavalo, Koivutie 5 Jämsänkoski

Käsitellään sääntöjen määräämät syyskokousasiat

Kahvitarjoilu

Johtokunta

Sikakisa la 27.10.2018

lähettänyt Ville Virtanen 15.10.2018 klo 4.56   [ 11.3.2019 klo 3.40 päivitetty ]

Perinteinen Sikakisa lohikalauistelu Hulkkiossa lauantaina 27.10. klo 10-16.

Treffimuotoinen kisa Jämsän Hulkkion satamasta seuraavin säännöin

Kilpailuaika: 10-16 siirtymät 30min 
Kilpailualue: Juk:n vedet (http://www.juk.fi/vuokravedet) + Judinsalonselkä
Kilpailukalat: Lain sallimat lohikalat 61cm, punnitaan 1 kala/vene.

Tulokset:

Neljän talvea uhmanneen veneen ainoan kisamittakalan saivat venekunta Virtanen Ville ja Hyppönen Kari. Kala oli taimen 3680g 65cm.



Nuorten kalakerho

lähettänyt Ville Virtanen 30.8.2018 klo 0.46   [ 18.10.2018 klo 0.24 päivitetty ]

Paunun koulun teknisen työn luokka maanantaisin klo 18-20.

Kalastusvälineiden huoltoa, valmistusta ja rakentelua. Vinkkejä ja tietoa kalastusmahdollisuuksista  Jämsän seudulla.

Kerho lähtökohtaisesti maksuton nuorille ja jäsenyyttä ei vaadita. Kalakaverin voi halutessaan ottaa tottakai mukaan, oli hän sitten isovanhempi, kummi tai oma vanhempi.

Kerhotoiminnassa tähän mennessä touhuttua:
 - siima ja kelahuoltoa omille välineille
 - uistimet kuntoon kunnostusmaalaamalla/lakkaamalla ja vaihtamalla uudet koukut
 - uusien vaappujen, pilkkien ja uistinten valmistus
 - mato-ongen tuunaus ja valmistus
 - perhon sidonta
 - mormyskojen juottaminen
 - huokutinlevyn valmistus vetouisteluun 
 - kalastuspainojen valmistus
 - verkon riimutus
 - kalastusmopon uusi pakoputki : )!
 - Veneeseen tuulilasi
 - savustupönttö
 - kalantainnutusnuija
 - stressileluja tärpin odotteluun : )!
 - rikkinäisen tavaran uusiokäyttö (vetovavasta ->pilkkivapa)
 - kalastajien karttasovelluksia käsiteltiin yksi ilta (www.mappe.fi)

Jos joku näistä kiinnostaa, niin ei muuta kuin suunnaksi Paunu maanantaisin!

Tutustu myös liiton sivustoihin:

Lisätietoja kerhosta:


Tehicupin osakilpailu Hulkkiossa 26.8.2018 - tulokset

lähettänyt Ville Virtanen 20.8.2018 klo 2.49   [ 27.8.2018 klo 21.44 päivitetty ]

Tehi-Cup 3. Hulkkio-uistelu su 26.8.2018 Jämsä

JUK:n uistelijoille kaksoisvoitto Tehicupin "kotikisasta". Virtanen ja Ruuska pienellä 180 pisteen erolla kärjessä. Kuhaa ja haukea tuli kohtuullisesti ja viiden kalan säännöllä keskipainot noin: hauki 2,2kg ja kuha 1,1kg.

Kalat lahjoitettiin Rauhan majakalle vähävaraisten ruoka-apuun ja lounaisiin käytettäväksi.

Iltacup 5 Hulkkio ja cupin lopputulokset

lähettänyt Ville Virtanen 19.6.2018 klo 23.51   [ 5.8.2018 klo 1.41 päivitetty ]

Iltacup 2018 saatiin päätökseen. Helteisessä kelissä kuha oli edelleen ykköslaji puntarilla. Arosen Akin venekunta voitti viimeisen kisan.


IltaCUP 2018 Lopputulokset
CupCup 1Cup 2Cup 3Cup 4Cup 5
1Heinänen Pekka35691159
2Ruuska Matti28912611
3Tirkkonen Juha262-9114
4Vuorinen Olli261220102
5Aronen Aki19---712
6Auvinen Marko1707217
7Ketonen Visa1541416
8Lapakko Timo1416-61
9Nieminen Henri1014321
10Siljander Mikko871---

Cupin suurin hauki: Ruuska Matti, 7350g
Cupin suurin kuha: Vuorinen Olli, 2690g

Palkintoina jaettiin: 
Cup1 - moottorisaha
Cup2 - 2019 osallistuminen iltacupiin
Cup3 - painepesuri

Suurin hauki - 150€ lahjakortti
Suurin kuha - Honda perämoottori



1-10 of 117